Mistrzostwa Bazy Mrągowo 2018 – Jak co roku dużo emocji i...wspomnień

Fot. M. Rudziński, M Kossakowski

W weekend (5/7 października) na jeziorze Czos odbyły się Mistrzostwa Bazy Mrągowa, doroczna impreza żeglarska organizowana przez słynną kuźnię talentów. Trudno policzyć wszystkich wychowanków klubu, którzy stali się reprezentantami Polski i pływając już pod innym szyldem zdobywali medale w największych regatach międzynarodowych.

Nic dziwnego, że w Mrągowie zjawiło się 200 zawodniczek i zawodników z wszystkich najlepszych ośrodków w kraju, a także ekipy zagraniczne z Litwy, Białorusi. Rywalizacja przebiegała w kilku klasach, w niektórych stanowiła też mistrzostwa województwa.

W bardzo mocno osadzonej klasie 420 w czołówce znaleźli się sami utytułowani żeglarze. Wygrali reprezentanci OKŻ Olsztyn Kacper Paszek i Bartosz Reiter, drugie miejsce zajęło rodzeństwo z Giżycka Julia i Filip Szmit, a trzecie Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski, (OKŻ Olsztyn). Najlepsza żeńską załogą były Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo)

W L’Equipe zwyciężyli Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska (Nauticus Olsztyn), a wśród dziewcząt Malwina Podsiad i Hanna Kuliś (Baza Mrągowo). Najlepszym optimistkarzem okazał się Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko), przed kolegą klubowym Mateuszem Gigielewiczem i Amelią Potejko też z Giżycka. Patryk i Mateusz byli na czele klasyfikacji chłopców, a za Amelia uplasowała się Dominika Grala (Giżycko). Weronika Grala wygrała klasyfikacje uczestników do lat 9.

Jak zwykle Mistrzostwa Bazy mają uroczysty charakter jeśli chodzi o otwarcie i posumowanie. Była okazja był wyróżnić szczególnie zasłużonych „bazowiczów”. Okolicznościowe medale 670 lecia Mrągowa otrzymali: Danuta Bronicka, Aleksandra Jaszczur-Nowicka, Wojciech Nowicki, Piotr Myszka, Andrzej Piasecki, Patryk Piasecki oraz Sara Piasecka.

Wyniki

Klasa 420

1 Kacper Paszek, Mężczyzna, Bartosz Reiter, OKŻ Olsztyn 13,0 3 2 2 (4) 2 1 1 2

2 Julia Szmit, Mężczyzna, Filip Szmit, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 25,0 8 3 (10) 2 4 3 4 1

3 Patryk Kosmalski, Mężczyzna, Tomasz Lewandowski, CHKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn 26,0 4 1 3 (ufd) 1 2 3 12

............

4 Amelia Linowska, Kobieta, Julia Chmiel, KS BAZA Mrągowo 27,0 1 4 (dsq) 1 5 5 2 9

13 Mikołaj Merkler, Mężczyzna, Jakub Kamiński, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 89,0 15 (16) 12 15 16 12 6 13

14 Mateusz Buło, Mężczyzna, Kamil Jankowski, KS BAZA Mrągowo 89,0 10 12 9 13 (dsq) 13 18 14

15 Jan Gierzyński, Mężczyzna, Paweł Kuszewski, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 90,0 (19) 17 15 18 9 17 10 4

19 Mateusz Białek, Mężczyzna, Jakub Michałowski, KS BAZA Mrągowo 126,0 18 (19) 17 17 19 19 17 19

20 Maria Konarzewska, Kobieta, Joanna Fabisiak, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 129,0 17 (20) 16 20 17 20 19 20

21 Adam Rogowski, Mężczyzna, Aleksander Ropulewski, KS BAZA Mrągowo 143,0 20 (21) 21 19 20 21 21 21

er6

Klasa L’Equipe

1 Aleksander Hlebowicz, Mężczyzna, Amelia Kwiatkowska, Nauticus Olsztyn 15,0 1 5 (ufd) 4 1 1 2 1

2 Anna Zynda, Mężczyzna, Szymon Jażdż, AZS AWFiS Gdańsk 19,0 3 4 1 1 4 (6) 4 2

3 Radosław Parzych, Mężczyzna, Grzegorz Sitarek, KS BAZA Mrągowo 21,0 4 2 (ufd) 5 3 3 1 3

.........................

4 Hubert Bałdyga, Mężczyzna, Julianna Wypych, KS BAZA Mrągow 28,0 (ufd) 1 4 6 8 2 3 4

5 Malwina Podsiad, Kobieta, Hanna Kuliś, KS BAZA Mrągowo 30,0 2 (9) 2 3 2 4 9 8

6 Adrian Manista, Mężczyzna, Jakub Wąsikowski, Nauticus Olsztyn 30,0 (7) 3 5 2 5 5 5 5

7 Marcel Wolętek, Mężczyzna, Jakub Częczek, Nauticus Olsztyn 43,0 5 7 3 8 (9) 7 7 6  

12 Zofia Gołębiowska, Kobieta, Zuzanna Maliniewicz, KS BAZA Mrągowo 81,0 9 11 9 (dnf) dnf dnf 10 12

13 Tomasz Rataj, Mężczyzna, Filip Szloński, KS BAZA Mrągowo 97,0 (dnc) dnf dnf dnf dnf dnf 13 9  

14 Bartosz Kozioł, Mężczyzna, Szymon Woźniak, Nauticus Olsztyn 98,0 (ufd) 13 10 dnf dnf dnf dnf dnf

Optimist chłopcy

1 Patryk Chełkowski, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 5,0 (2) 1 1 1 2

2 Mateusz Gigielewicz, Mężczyzna, 2005, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 6,0 1 2 2 (11) 1

3 Ignatiy Mikhailets, Mężczyzna, 2004, RCOP Minsk 31,0 3 13 5 10 (bfd)

4 Dzinis Sukhau, Mężczyzna, 2007, Sdushor Minsk 32,0 14 3 (16) 8 7

5 Matsvey Martonchyk, Mężczyzna, 2005, Sdushor Minsk 36,0 16 5 3 (31) 12

6 Mikołaj Strupiński, Mężczyzna, 2008, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 45,0 (19) 15 6 13 11

.............................

9 Maciej Szawkowski, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 53,0 17 (19) 12 5 19

10 Jakub Rusiniak, Mężczyzna, 2007, Nauticus YC Olsztyn 53,0 7 12 (20) 20 14

12 Kacper Warywoda, Mężczyzna, 2005, Nauticus YC Olsztyn 56,0 (24) 10 11 17 1

13 Filip Rostek, Mężczyzna, 2006, Nauticus YK Olsztyn 59,0 20 21 (23) 9 9

14 Michał Karnacewicz, Mężczyzna, 2007, Nauticus YC Olsztyn 63,0 (46) 16 15 16 16

23 Daniel Łachacz, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 109,0 30 23 25 (45) 31

24 Maksymylian Luto, Mężczyzna, 2008, Nauticus YC Olsztyn 111,0 26 37 (49) 25 23

34 Miłosz Ciechanowicz, Mężczyzna, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 190,0 53 (61) 53 38 46

35 Michał Ciechanowicz, Mężczyzna, 2008, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 199,0 62 50 50 37 (bfd)

36 Marcin Krawczyk, Mężczyzna, 2007, Naticus YK Olsztyn 209,0 (59) 55 51 51 52

38 Szymon Budzisz, Mężczyzna, 2010, Naticus YK Olsztyn 222,0 58 53 52 59 (63)

39 Mateusz Budzisz, Mężczyzna, 2008, Naticus YK Olsztyn 224,0 64 (65) 46 61 53

41 Bartosz Dobrenko, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 246,0 (dnf) 69 62 58 57

42 Tomasz Płoczarczyk, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 256,0 65 (dnf) 72 55 64

44 Jakub Aranin, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 281,0 (dnf) dnf dnf 53 60

45 Igor Murach, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 297,0 (dnf) dnf dnf 60 69

47 Jakub Ćwikła, Mężczyzna, 2009, Naticus YK Olsztyn 302,0 (dnf) dnf 74 69 75

48 Karol Cesarski, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 325,0 (dnf) dnf dnf ufd 73

49 Jakub Jabłoński, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 336,0 (dnf) dnf dnf dnf dnf

Optimist dziewczęta

1 Amelia Potejko, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 18,0 4 7 (8) 3 4

2 Dominika Grala, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 22,0 6 (8) 7 4 5

3 Weronika Grala, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 34,0 5 17 (38) 6 6

4 Felicia Mikhailets, Kobieta, 2006, RCOP Minsk 48,0 10 6 18 14 (20)

5 Magdalena Skómóg, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 53,0 18 (22) 13 19 3

..........................

13 Maja Szwejk, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 147,0 31 41 28 (75) 47

15 Julia Płocharczyk, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 192,0 33 39 (68) 54 66

16 Weronika Borodulin, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 198,0 45 54 (61) 50 49

17 Oliwia Węgrzynowska, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 207,0 61 (64) 58 40 48

18 Marta Juńczyk, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 210,0 50 58 48 (62) 54

21 Ewa Fabisiak, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 215,0 55 62 (67) 39 59

28 Matylda Rodziewicz, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 245,0 (dnf) dnf 76 18 67

29 Oliwia Kaczyńska, Kobieta, 2008, KS BAZA Mrągowo 261,0 57 68 (71) 71 65

30 Zofia Kuszewska, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 274,0 (dnf) dnf 69 70 51

31 Klaudia Łachacz, Kobieta, 2010, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 75 72 71

32 Aniela Bałdyga, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 73 73 72

33 Wiktoria Kilanowska, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 316,0 (dnf) dnf dnf 74 74

Optimist do lat 9

1 Weronika Grala, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 34,0 5 17 (38) 6 6

2 Emilia Paszek, Kobieta, 2010, KS AZS AWFiS Gdańsk 112,0 (41) 36 34 27 15

3 Tadas Azukas, Mężczyzna, 2009, Bangputus 124,0 (43) 43 21 30 30

4 Neringa Tuminauskaite, Kobieta, 2009, Bangputus 135,0 40 34 37 (46) 24

5 Rokas Jasaitis, Mężczyzna, 2009, Bangputus 160,0 38 45 (ufd) 42 35

6 Kastytis Tuminauskas, Mężczyzna, 2011, Bangputus 165,0 44 28 (57) 49 44

.............................      

7 Miłosz Ciechanowicz, Mężczyzna, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 190,0 53 (61) 53 38 46

8 Julia Płocharczyk, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 192,0 33 39 (68) 54 66

10 Szymon Budzisz, Mężczyzna, 2010, Naticus YK Olsztyn 222,0 58 53 52 59 (63)

13 Matylda Rodziewicz, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 245,0 (dnf) dnf 76 18 67

14 Bartosz Dobrenko, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 246,0 (dnf) 69 62 58 57

15 Tomasz Płoczarczyk, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 256,0 65 (dnf) 72 55 64

17 Zofia Kuszewska, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 274,0 (dnf) dnf 69 70 51

18 Igor Murach, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 297,0 (dnf) dnf dnf 60 69

20 Jakub Ćwikła, Mężczyzna, 2009, Naticus YK Olsztyn 302,0 (dnf) dnf 74 69 75

21 Klaudia Łachacz, Kobieta, 2010, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 75 72 71

22 Aniela Bałdyga, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 73 73 72

23 Wiktoria Kilanowska, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 316,0 (dnf) dnf dnf 74 74

Optimist generalna

1 Patryk Chełkowski, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 5,0 (2) 1 1 1 2

2 Mateuz Gigielewicz, Mężczyzna, 2005, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 6,0 1 2 2 (11) 1

3 Amelia Potejko, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 18,0 4 7 (8) 3 4

4 Dominika Grala, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 22,0 6 (8) 7 4 5

5 Ignatiy Mikhailets, Mężczyzna, 2004, RCOP Minsk 31,0 3 13 5 10 (bfd)

6 Dzinis Sukhau, Mężczyzna, 2007, Sdushor Minsk 32,0 14 3 (16) 8 7

7 Weronika Grala, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 34,0 5 17 (38) 6 6

9 Mikołaj Strupiński, Mężczyzna, 2008, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 45,0 (19) 15 6 13 11

12 Magdalena Skómóg, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 53,0 18 (22) 13 19 3

14 Maciej Szawkowski, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 53,0 17 (19) 12 5 19

15 Jakub Rusiniak, Mężczyzna, 2007, Nauticus YC Olsztyn 53,0 7 12 (20) 20 14

17 Kacper Warywoda, Mężczyzna, 2005, Nauticus YC Olsztyn 56,0 (24) 10 11 17 18

18 Filip Rostek, Mężczyzna, 2006, Nauticus YK Olsztyn 59,0 20 21 (23) 9 9

19 Michał Karnacewicz, Mężczyzna, 2007, Nauticus YC Olsztyn 63,0 (46) 16 15 16 16

29 Daniel Łachacz, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 109,0 30 23 25 (45) 31

30 Maksymylian Luto, Mężczyzna, 2008, Nauticus YC Olsztyn 111,0 26 37 (49) 25 23

41 Maja Szwejk, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 147,0 31 41 28 (75) 47

48 Miłosz Ciechanowicz, Mężczyzna, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 190,0 53 (61) 53 38 46

49 Julia Płocharczyk, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 192,0 33 39 (68) 54 66

50 Weronika Borodulin, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 198,0 45 54 (61) 50 49

51 Michał Ciechanowicz, Mężczyzna, 2008, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 199,0 62 50 50 37 (bfd)

52 Miłosz Wyszyński, ?, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 202,0 (66) 66 55 43 38

53 Oliwia Węgrzynowska, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 207,0 61 (64) 58 40 48

54 Marcin Krawczyk, Mężczyzna, 2007, Naticus YK Olsztyn 209,0 (59) 55 51 51 52

55 Marta Juńczyk, Kobieta, 2007, Naticus YK Olsztyn 210,0 50 58 48 (62) 54

58 Ewa Fabisiak, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 215,0 55 62 (67) 39 59

63 Szymon Budzisz, Mężczyzna, 2010, Naticus YK Olsztyn 222,0 58 53 52 59 (63)

64 Mateusz Budzisz, Mężczyzna, 2008, Naticus YK Olsztyn 224,0 64 (65) 46 61 53

69 Matylda Rodziewicz, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 245,0 (dnf) dnf 76 18 67

70 Bartosz Dobrenko, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 246,0 (dnf) 69 62 58 57

71 Tomasz Płoczarczyk, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 256,0 65 (dnf) 72 55 64

72 Oliwia Kaczyńska, Kobieta, 2008, KS BAZA Mrągowo 261,0 57 68 (71) 71 65

74 Zofia Kuszewska, Kobieta, 2010, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 274,0 (dnf) dnf 69 70 51

75 Jakub Aranin, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 281,0 (dnf) dnf dnf 53 60

76 Igor Murach, Mężczyzna, 2009, KS BAZA Mrągowo 297,0 (dnf) dnf dnf 60 69

78 Jakub Ćwikła, Mężczyzna, 2009, Naticus YK Olsztyn 302,0 (dnf) dnf 74 69 75

79 Klaudia Łachacz, Kobieta, 2010, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 75 72 71

80 Aniela Bałdyga, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 302,0 (dnf) dnf 73 73 72

81 Wiktoria Kilanowska, Kobieta, 2009, KS BAZA Mrągowo 316,0 (dnf) dnf dnf 74 74

82 Karol Cesarski, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 325,0 (dnf) dnf dnf ufd 73

83 Jakub Jabłoński, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 336,0 (dnf) dnf dnf dnf dnf

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn