Finał Puchar Polski w klasach Laser Giżycko 2018 – Atrakcyjne zakończenie sezonu z sukcesami Warmii i Mazur

Fot. Mariusz Kluk/gizycka grupa regatowa facebook

W Giżycku odbył się w miniony weekend (5/7 października) finał Puchar Polski w klasach Laser. Rywalizowano w trzech konkurencjach: Laser Standard, Laser Radial i Laser 4.7. Zwłaszcza w dwóch ostatnich klasach, w których startuje dużo młodzieży, frekwencja była doskonała. To oczywiście sprawiło, że regaty stanowiły godne zwieńczenie sezonu, a sukcesy żeglarzy z Warmii i Mazur ugruntowały ich renomę w kraju

W klasie Laser Standard zwyciężył Stanisław Klimaszewski (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko) przed swoim bratem Wojciechem, który jednocześnie wygrał rywalizacje juniorów. W Radialu wśród dziewcząt druga była Julia Rogalska (MBSW/UKŻR) zwyciężczyni kat. U17, a tuż za nią uplasowała się Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława). W rywalizacji chłopców znakomicie radził sobie zawodnik gospodarzy Konstanty Sawicki, zajmując trzecie miejsce. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) – 7 miejsce, Daniil Fenko (MBSW/UKŻR) – 9 i Mateusz Siedlecki (MBSW/UKŻR) – 10.

W klasie 4.7 na uznanie zasługuje postawa żeglarzy Nauticus YC Olsztyn. Adam Sokołowski wywalczył trzecia pozycję, a drugą dziesiątkę otworzył Bartosz Andrzejak. Między nimi na wysokim piątym miejscu regaty zakończył Tomasz Trajnowicz (MBSW/UKŻR Giżycko). Wśród dziewcząt siódma lokatę zajęła Amelia Dziąba (MBSW/UKŻR), a ósmą Karina Jasiewicz (AZS UWM Olsztyn).

Warto zaznaczyć, że w gronie startujących żeglarzy Warmii i Mazur znaleźli się nowicjusze, którzy zakończyli karierę w klasie Optimist i udział w rywalizacji laserowców był ich debiutem. Na oswojenie się z nową łodzią trzeba poczekać. Organizacyjnie impreza w Giżycku jak zawsze wypadła wzorowo.

Wyniki

Laser Standard

1 Stanisław Klimaszewski MBSW/UKŻR Niegocin Gizycko 1 2 1 3 6* 2 2 2 3 16.00

2 Wojciech Klimaszewski MBSW/UKŻR Niegocin Gizycko   2 1 DNC* 4 3 3 6 3 2 24.00 1 1

3 Filip Ciszkiewicz MKŻ Arka Gdynia   DNC* DNC DNC 1 1 1 1 1 1 30.00

4 Kacper Stanisławski YKP Gdynia 5 4 4 UFD* 2 6 3 4 4 32.00 2 2

5 Kacper Błaszczyk TS Kuźnia Rybnik 4 3 2 5* 4 4 5 5 5 32.00 3 3

6 JAKUB MARCINIAK JKW Poznań   3 5 3 2 5 5 7* 6 6 35.00 4 4

7 Hubert Polaczyk KŻ Mewa Poznań 8* 6 5 6 7 7 4 8 8 51.00 5 5

8 Wojciech Wionczek Fala Brzeg 6 9 DNF* 8 8 9 8 7 7 62.00

9 Krzysztof Dobrowolski UKS Fir Warszawa 7 7 6 9 10* 10 9 10 10 68.00

10 Grzegorz Wionczek Fala Brzeg 9 8 DNC* 7 9 8 10 9 9 69.00

11 Konrad Berezowski RKS Lasery Zegrze DNC* DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC - 84.00

Laser Radial

Dziewczęta

1 Katarzyna Harc Kuźnia Rybnik 6 3 5 3 5 47.00 1 1 1  

2 Julia Rogalska MBSW/UKŻR Gizycko 2 6 10* 8 10 48.00 1 2 2 2  

3 Wiktoria Gołębiowska SSW MOS Iława 11 2 4 7 3 54.00 3 3 3  

4 Magdalena Placzke UKS FIR Warszawa 8 11 14 12 12 78.00 4 4 4  

5 Agata Kalinowska UKS "Żeglarz" Wrocław 17 7 9 DNF* 13 93.00 5 5 5  

6 Oliwia Laskowka CHKŻ Chojnice 12 14 13 18* 14 103.00 6 6 6  

7 Marcelina Korszon UKS Fir Warszawa 19 23 15 5 DSQ* 122.00 2 7 7 7  

8 Kinga Brzóska Arka Gdynia 21 20 22 10 22 132.00 3 8 8 8  

9 IZABELA SATRJAN 18 21 19 21 23 177.00  9 9  

10 Natalia Jabłońska Arka Gdynia 16 27 24 14 30 180.00 9 10 10  

11 Weronika Folmer Elektryk Grudziądz 27 25 27 20 28 192.00   11 11  

12 Anna Michalska PKM LOK Poznań 20 22 30 33 18 213.00   12 12  

13 Amelia Buska MKS Dwójka Warszawa 32 35 21 24 29 225.00 4 10 13 13  

14 Natalia Borusińska UKS Zalew Kielce 36 40* 37 26 36 257.00 5 11 14 14  

15 Aleksandra Jasińska Barnim Goleniów 38 36 36 39 DNC* 293.00 12 15 15  

16 Zuzanna Tarnawska Arka Gdynia 40 31 39 34 37 294.00 6 13 16 16  

17 Aleksandra Kuczyńska UKS Bryg Wrocław 43 DNF* DNF 38 42 314.00 7 14 17 17  

Chłopcy

1 Łukasz Machowski MKS Dwójka Warszawa 1 1 3* 2 1 13.00 1 1

2 Tytus Butowski AZS AWFiS Gdańsk 4 10* 2 1 2 14.00   2 2

3 Kostanty Sawicki MBSW/UKŻR Gizycko 5 4 1 6 6 39.00 1 3 3

4 Filip Rajchert MKS Dwójka Warszawa 9 12 18* 9 9 57.00   2 4 4

5 Piotr Masztalerz TKŻ Toruń 3 16 6 UFD* 4 64.00 5 5

6 Maciej Jarosz SYC "Zefir-Drakkar" Poraj 10 5 12 4 7 77.00 3 6 6

7 Piotr Malinowski SSW MOS Iława 7 8 7 DNF* 8 100.00 7 7

8 BARTŁOMIEJ MIERZWA Kuźnia Rybnik 13 9 8 11 15 104.00   4 8 8

9 Daniil Fenko MBSW/UKŻR Giżycko 14 17 DNF* 13 16 121.00   9 9

10 Mateusz Siedlecki MBSW/UKŻR Giżycko DSQ* 13 11 19 17 126.00 5 10 10

11 Maksymilian Burdziej Barnim Goleniów 23 15 17 29* 21 145.00 6 11 11

12 Dominik Śliwiński AZS AWFiS Gdańsk 15 26 16 30* 19 154.00   7 12 12

13 Mateusz Grzempa ChKŻ Chojnice 22 18 26 25 11 161.00   8 13 13

14 DAVID GDANIEC AZS AWFiS Gdańsk   24 29* 23 15 24 162.00 9 14 14

15 Jakub Ławicki Arka Gdynia 31 30 34 37* 31 214.00 10 15 16

16 Maciej Berkau PMK LOK Poznan 26 33* 31 23 32 221.00      

17 WIKTOR KREFT KŻ Horn Kraków 28 32 32 36 20 228.00 16 17

18 Bartosz Guz MBSW/UKŻR Giżycko 30 24 25 22 33 241.00 17 18

19 Alan Kocięda Arka Gdynia 34 38* 35 32 27 248.00 11 18 19

20 Mateusz Leszko Lasery Zegrze 29 28 29 17 26 256.00 20

21 Marcin Kozubowicz Kuźnia Rybnik DNC* 19 20 16 25 180.00 15

22 Filip Zajączkowski MBSW/UKŻR Gizycko 25 37 DNC* 27 38 257.00 12 19 21

23 Igor Labocha Kuźnia Rybnik 33 41* 33 31 34 265.00 13 20 22

24 Kajetan Gliniecki UKS Fir Warszawa 37 39* 28 28 35 268.00   14 21 23

25 Hubert Maczyszyn MBSW/UKŻR Gizycko 45 43 43 35 39 309.00   15 22 24

26 Maciej GIERMALA MKS Dwójka Warszawa 39 DNF* 42 41 41 310.00 16 23 25

27 Oskar Maguda Olsztyńska Grupa Regatowa 44 44 DNF* 40 40 313.00 17 24 26

28 Kacper Radzikowski MOS 2 Warszawa 42 DNF* 40 42 43 323.00   25 27

29 Łukasz Czerwiec UKS Żeglarz Wrocław 41 42 41 43 44* 329.00   26 28

30 Przemysław Baranowski UKŻ 7 Białystok 35 34 38 DNF* DNC 333.00   27 29

Laser 4.7

Dziewczęta

1 Laura Szulc ChKŻ Chojnice 8 8 10 3 6 BFD* 1 58.00 1 1 1

2 Dominika Raszka MKS Dwójka Warszawa 29* 1 14 8 18 11 3 72.00 2 2 2

3 Maria Prus-Głowacka AZS Poznań 9 23* 22 9 15 1 10 91.00 3 3 3

4 Klara Sobczak ChKŻ Chojnice 4 DSQ* 5 43 12 3 15 105.00 4 4 4

5 Lilly May Niezabitowska YK Kotwica Tarnobrzeg 26 15 19 27 59* 22 4 140.00 5 5 5

6 Zuzanna Widomska Kuźnia Rybnik 24 14 17 5 23 20 48* 148.00 6 6 6

7 Amelia Dziąba MBSW/UKŻR Gliwice 30 26 35 21 14 38 12 206.00 7 7 7

8 Karina Jasiewicz   AZS UWM Olsztyn 18 19 23 18 44 BFD* 42 215.00   8

9 Nawojka Ślusarska KŻ Mewa Poznań 17 17 32 59* 21 14 44 223.00 8 8 9

10 Hanna Koczar Kuźnia Rybnik 28 53* 27 51 28 29 30 240.00 9 9 10

11 Hanna Dmochowska Arka Gdynia 14 9 18 26 19 BFD* UFD 243.00 10 10 11

12 Maja Korwin-Mikke MKŻ Dwójka Warszawa35 29 15 45 41 55* 37 247.00 11 12

13 Julia Szymczak MKS Dwójka Warszawa31 20 38 10 50 41 60* 274.00 11 12 13

14 NATALIA Burczyńska Olsztyńska Grupa Regatowa 34 41 37 47* 29 35 27 285.00 12 13 14

15 Olga HANSLIK Garland LOK Gliwice 39 40 44 61* 43 26 33 297.00 13 14 15

16 Nikola Krzosek AZS AWFiS Gdańsk 45 32 52 40 35 36 62* 347.00 14 15 16

17 Natalia Nadrzewia Zalew Kielce 43 31 43 DNF* DNC DNF 28 376.00 15 16 17

18 Iga Marcisz Kuxnia Rybnik 46 43 36 67 38 BFD* 55 391.00 16 17 18

19 Kamila Wietki YKP Kraków 41 71 31 66 25 54 72* 411.00 17 18 19

20 NINA Łypaczewska Garland LOK Gliwice 57 64 48 63 67 34 45 416.00 18 19 20

21 Aleksandra Bobula YK Kotwica Tarnobrzeg 61 47 61 33 UFD* BFD 46 422.00 19 20 21

22 Zuzanna Reszka Arka Ddynia 69* 68 66 53 62 37 56 441.00 20 21 22

23 Gabriela Jakończuk OKŻ Olsztyn 50 50 62 57 61 48 59 444.00 21 22 23

24 Karolina Skwarek AZS UWM Olsztyn 52 58 57 54 60 BFD* 64 457.00 22 23 24

25 Adelina Wietki YKP Kraków 73* 72 71 38 45 33 67 461.00 23 24 25

26 Julia Wróblewska YKP Gdynia 65 61 63 69 70* 45 65 488.00 24 25 26

Chłopcy

1 Przemysław Machowski MKS Dwójka Warszawa 7* 3 2 4 4 4 2 25.00 1 1

2 Filip Miłoszewski Barnim Goleniów 6 2 1 1 5 2 16 35.00 2 2

3 Adam Sokołowski Nauticuc YC Olsztyn 2 10 6 2 11* 10 8 49.00 3 3

4 Gerard Polaczyk KŻ Mewa Poznań 3 4 7 7 2 12 11 53.00 4 4

5 Tomasz Trajnowicz MBSW/UKŻR Gizycko 1 5 9 22 1 BFD* 19 60.00 5 5

6 Igor Barcikowski Nauticus YC Olsztyn5 13 13 42* 7 5 6 77.00 6 6

7 JAKUB WIEDEHEFT Arka Gdynia 10 16 4 6 20 8 17 90.00 7 7

8 Maciej Panaś ChKŻ Chojnice 27 25 30* 15 10 7 9 110.00    

9 Miłosz Gabryszewski Żeglarz Wrocław 22 38* 21 12 30 15 7 121.00 8 8

10 Stanisław Konarzewski AZS AWFiS Gdańsk 19 6 34* 30 3 28 5 127.00   9 9

11 Bartosz Andrzejak Nauticus YC Olsztyn 13 7 20 31* 22 16 24 130.00 10 10

12 Szymon Oleksiuk Spójnia Warszawa 15 27 3 16 53* 18 20 140.00 11 11

13 Leon Gniadek KŻ Horn Kraków 12 24 33 13 9 BFD* 39 150.00 12 12

14 Filip Kapała Arka Gdynia 21 18 16 46* 13 9 26 155.00 13 13

15 Michał Mazurowski Nauticus YC Olsztyn 20 11 8 28 37 6 34 171.00 14 14

16 Jan Krawczyk CHKŻ Chojnice 16 21 28 36 17 44* 21 179.00 15 15

17 Tomasz Procek Garland LOK Gliwice 32 12 25 14 71* 23 32 183.00 16 16

18 Jakub Gołębiowski SSW MOS Iława 11 22 24 11 8 BFD* 35 201.00    

19 Adam Słodownik Spójnia Warszawa 40 44* 12 41 26 21 18 220.00 17 17

20 Przemysław Okoński UKS Fir Warszawa23 33 11 65* 16 39 47 229.00 18 18

21 Fabian Chodak UKŻ 7 Białystok 37 37 54 58* 36 17 14 246.00   19

22 Miłosz Michalak YKP Gdynia 55* 42 39 29 31 24 22 247.00 19 20

23 Karol Głąbik Garland LOK Gliwice 36 39 50* 24 39 31 25 264.00 20 21

24 Mateusz Balicki Żeglarz Wrocław 51 28 29 70* 24 25 13 273.00 21 22

25 Wiktor Robaczewski SSW MOS Iława 44 UFD* 41 55 27 13 36 281.00 22 23

26 Stanisław Janowicz AZS AWFiS Gdańsk 54 36 53 23 33 BFD* 31 286.00 23 24

27 Paweł Gerłachowski YKP Gdynia 58 51 40 25 32 30 43 316.00 24 25

28 Kamil Lenczowski KŻ Horn Kraków 33 34 26 19 48 BFD* 61 324.00 25 26

29 Paweł Trella Arka Gdynia 59 35 47 20 34 BFD* 51 331.00 26 27

30 Konrad Dziąba MBSW/UKŻR Gizycko 42 46 58* 34 57 19 49 334.00 27 28

31 Stefan Marciniak AZS Poznań 38 30 42 44 52 BFD* 52 370.00 28 29

32 Aleksander Szczygielski Garland LOK Gliwice 67 49 45 48 69 BFD* 38 373.00 30

33 Jakub Kluk MBSW/UKŻR Giżycko 49 54 46 BFD* UFD 32 23 376.00 29 31

34 Cezary Popielski AZS Poznan 25 56 49 50 54 43 57* 386.00 30 32

35 FRANCISZEK Niesiobędzki Olsztyńska Grupa Regatowa 63* 60 55 32 46 46 53 397.00 31 33

36 Szymon Maruszczak OKŻ Olsztyn 62 45 65* 64 65 40 41 401.00 32 34

37 Michał Paciorek Spójnia Warszawa 53 57 51 71* 40 50 54 404.00 33 35

38 Maciej Małachowski UKŻ 7 Białystok 60* 59 56 56 58 53 29 412.00 34 36

39 Wiktor Borkowski AZS Poznań 56 55 64* 49 64 49 58 432.00 35 37

40 Michał Tokarczyk Garland LOK Gliwice 64 67 67 62 42 BFD* 40 436.00 36 38

41 Jakub Chodak UKŻ 7 Białystok 47 48 70 52 51 47 69 445.00 37 39

42 Tymon Gajdzinski Arka Gdynia 72 52 68 39 56 27 73* 452.00 38 40

43 Jakub Rzeszotek MKS Dwójka Warszawa 66 63 60 73* 49 42 63 471.00 39 41

44 Piotr Vogel JK Wielkopolski 75* 70 72 17 63 51 74 480.00 40 42

45 Kamil Stemplewski MBSW/UKŻR Gizycko74 66 75* 37 72 52 70 490.00 41 43

46 Szymon Gąsiorowski JK Wielkopolski   48 65 59 60 66 BFD* 68 504.00 43 45

47 Tymoteusz Mika KŻ Kraków 70 73* 73 35 55 57 71 507.00   44 46

48 KACPER WALĘGA Spójnia Warszawa 68 69 74 68 68 BFD* 50 514.00 45 47

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn