MP Polski Masters Tomaszów Mazowiecki – Jedno jest pewne, u nas weteranów najwięcej

Fot. gsł czarne pantery giżycko (ilustracja)

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w miniony weekend (16/17 marca) Mistrzostwa Polski Masters w łyżwiarstwie szybkim. Wśród uczestników zdecydowanie najwięcej było reprezentantów z województwa warmińsko-mazurskiego rekrutujących się z dwóch klubów: Viking Elbląg i St. Czarne Pantery Giżycko. W komunikacie końcowym ujęto tylko klasyfikację open, a rozpiętość wiekowa wśród mastersów jest znaczna.

W rywalizacji mężczyzn złoto w wieloboju zdobył Robert Światkowski (Viking), który ponadto został trzykrotnym wicemistrzem Polski na dystansach. W wyścigach drużynowych wystąpili tylko łyżwiarze z Elbląga i Giżycka, wystawiając odpowiednio dwie i trzy drużyny, co świadczy o popularności tej dyscypliny w naszym regionie.

Kobiety (500 m 1000 m 1500 m)

1 PANDYRA Cecylia Masters 51.73 (1) 1:44.22 (1) 2:41.25 (3) 157,590

2 URBAŃSKA Beata Masters 52.72 (3) 1:48.29 (2) 2:39.30 (1) 159,965

3 GAWRACZYŃSKA Anna WTŁ Stegny Warszawa 52.56 (2) 1:48.33 (3) 2:40.22 (2) 160,132

.................................................

4 STANKIEWICZ Anna GSŁ Czarne Pantery Giżycko 57.11 (4) 1:58.33 (4) 2:58.08 (4) 175,635

5 POWIERŻA Helena GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:00.96 (6) 2:03.89 (5) 3:04.78 (5) 184,498

Mężczyźni (500 m, 3000 m 1500 m)

1 ŚWIATKOWSKI Robert UKS Viking Elbląg 43.18 (2) 4:36.51 (2) 2:08.84 (2) 132,212

2 CHMIELEWSKI RAFAŁ KS Pilica Tomaszów Mazo 40.52 (1) 4:57.17 (7) 2:08.53 (1) 132,892

3 KUBIN Ireneusz KS SNPTT 1907 Zakopane 44.43 (7) 4:34.77 (1) 2:12.35 (3) 134,342

..............................................................

7 LUSINSKI Wojciech UKS Viking Elbląg 44.09 (6) 4:53.38 (6) 2:17.40 (9) 138,787

8 RUCZYŃSKI Arkadiusz UKS Viking Elbląg 43.77 (5) 5:00.34 (9) 2:16.17 (7) 139,217

9 RUCZYŃSKI Radosław UKS Viking Elbląg 44.64 (8) 5:00.21 (8) 2:17.24 (8) 140,422

10 ZIENTARA Przemysław UKS Viking Elbląg 45.82 (10) 5:07,94 (11) 2:21.40 (10) 144,277

11 RAMSZ Grzegorz UKS Viking Elbląg 45.49 (9) 5:12.31 (12) 2:23.34 (12) 145,322

12 MALISZEWSKI Zdzisław GSŁ Czarne Pantery Giżycko 46.76 (12) 5:14.43 (13) 2:23.07 (11) 146,855

13 GABRYSZAK Marek GSŁ Czarne Pantery Giżycko 48.24 (15) 5:06.69 (10) 2:26.56 (14) 148,208

15 RADOMSKI Radosław UKS Viking Elbląg 47.17 (13) 5:35.72 (15) 2:30.27 (15) 153,213

16 CYWIŃSKI Leszek GSŁ Czarne Pantery Giżycko 48.98 (16) 5:49.97 (19) 2:39.44 (17) 160,455

17 LACHOWICZ Leszek GSŁ Czarne Pantery Giżycko 49.61 (17) 5:45.24 (18) 2:40.12 (18) 160,523

19 RICHTER Sergiusz GSŁ Czarne Pantery Giżycko 53.15 (20) 5:54.95 (20) 2:43.22 (19) 166,715

20 GŁODOWSKI Bogdan GSŁ Czarne Pantery Giżycko 53.54 (23) 6:00.37 (22) 2:45.47 (21) 168,758

21 BARTŁOCZUK Andrzej GSŁ Czarne Pantery Giżycko 54.61 (25) 5:56.84 (21) 2:46.24 (22) 169,497

22 PIKCIUN Andrzej GSŁ Czarne Pantery Giżycko 53.43 (21) 6:14.91 (26) 2:51.05 (25) 172,932

23 KORECKI Grzegorz GSŁ Czarne Pantery Giżycko 54.64 (26) 6:06.84 (23) 2:52.82 (27) 173,387

27 KORZENIEWSKI Andrzej UKS Viking Elbląg 55.77 (28) 6:26.63 (28) 2:55.88 (30) 178,835

Mężczyźni wyścig drużynowy

1 Viking Elbląg I (Robert Światkowski, Wojciech Lusiński, Arkadiusz Ryczyński)

2 Viking Elbląg II (Grzegorz Ramsz, Radosław Ruczyński, Przemysław Zientara)

3 Czarne Pantery I (Marek Gabryszak, Zdzisław Maliszewski, Leszek Lachowicz)

4 Czarne Pantery II (Andrzej Pikciun, Grzegorz Korecki, Sergiusz Richter)

5 Czarne Pantery III (Krzysztof Plich, Radosław Radomski, Adam Tomaszewski)

Jedynaczka z Elbląga

W rozgrywanych na tym samym obiekcie Mistrzostwach Polski seniorów w wieloboju wystartowała Magdalena Borek z UKS Prolube Elbląg, która zajęła 7 miejsce. Tytuł wśród mężczyzn zdobył Adrian Wielgat (GKS Stoczniowiec Gdańsk) wychowanej Orła Elbląg.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn