Gala Sportu Warmii i Mazur 2018 – Dają nam tyle radości, że życie jest lżejsze...

Fot. wama-sport.pl

W czwartek (12 kwietnia) w Filharmonii u. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się 18 Gala Sportu Warmii i Mazur, podsumowująca osiągnięcia poprzedniego roku. To tradycyjna impreza., miła uroczystość, podczas której jest okazja by podziękować zawodnikom, trenerom i ludziom związanym z kulturą fizyczną za ich wysiłek i dokonania. Dzięki sukcesom sportowym o Warmii i Mazurach głośno jest na całym świecie.

Galę otworzył minirecital saksofonisty Tomasza Mieczykowskiego, po czym wszystkich zebranych powitała para prowadzących w tym samym składzie co przed rokiem: Iwona Pavlovic i Maciej Wróbel. Wśród zaproszonych byli: zawodnicy, trenerzy, ludzie sportu, olimpijczycy, zaproszono także parlamentarzystów, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządowców, reprezentantów wyższych uczelni i dyrektorów szkół. Nim rozpoczęła się cześć oficjalna można było obejrzeć krótki film przypominający najważniejsze wydarzenia sportowe minionego roku.

z44745206

Gospodarzem Gali był w ostatnich latach zazwyczaj marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. Pod jego nieobecność rolę tę pełniła wicemarszałek tym razem odpowiedzialna za rozwój sportu w regionie Wioletta Śląska Zyśk. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim zawodnikom, ich szkoleniowcom oraz osobom, które stwarzają sportowcom odpowiednie warunki do rozwoju talentu. Urząd Marszałkowski cały czas podkreśla rolę sportu w życiu regionu. To nie tylko realizacja hasła w zdrowym ciele, zdrowy duch, to również ogromny nośnik promocyjny. Osiągnięcia najwybitniejszych zawodników odbijają się szerokim echem i sprawiają wszystkim mieszkańcom Warmii i Mazur ogromną radość.

Rozpoczęła się część oficjalna, podczas której wyróżniono poszczególne grupy zawodników, trenerów, działaczy i przedstawicieli samorządu.

Na pierwszy ogień wyszła czwórka bardzo zasłużonych dla kultury fizycznej osób. Zdzisław Ziółkowski, Małgorzata Witaszczyk, Jerzy Cimoszyński i Leszek Dublaszewski uhonorowani zostali odznakami „Zasłużony dla Województwa Warmińsko–Mazurskiego”. Tworzą oni od lat historię sportu w swoich środowiskach, dzięki nim wyrosło wiele sportowych talentów.

Następna czwórkę stawili prawdziwi herosi współczesnego sportu: dwaj olimpijczycy Orła Elbląg: Sebastian Kłosiński i Adrian Wielgat oraz niezłomni triathloniści: Robert Karaś (Elbląg) i Marcin Konieczny (Olsztyn), którzy w minionym roku dokonali wyczynów niezwykłych (charakterystyki na liście nagrodzonych). Na podium zjawili się medaliści mistrzostw świata i Europy grup młodzieżowych – w sumie 21, którzy stanowią ogromny potencjał i niebawem zapewne liczyć się będą w sporcie seniorskim.

Wyróżniono najlepsze gminy, które wykazały się wynikami w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego . Tu zwyciężył Olsztyn przed Elblągiem i Mrągowem. Doceniono również mniejsze środowiska. Wśród gmin na podium zjawili się przedstawiciele: Lubawy, Iławy i Ostródy, natomiast wśród najlepszych klubów znalazły się : AZS UWM Olsztyn. MTP Kormoran Olsztyn i Start Olsztyn.

Chwilę oddechu zapewnili wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie. Pokaz interdyscyplinarny taekwondo i gimnastyki sportowej. Wywarł duże wrażenie, a młodzi sportowcy otrzymali zasłużone brawa.

To, że Samorząd Wojewódzki dba o wybijających się zawodników świadczy przyznanie 11 nagród pieniężnych i 37 stypendiów sportowych. Mieliśmy okazję zobaczyć wielu z nich na estradzie, niektórzy nie mogli przybyć na uroczystość, bo zatrzymały ich obowiązki „służbowe”. Wśród beneficjentów byli również parasportowcy. Poznaliśmy więc przedstawicieli mniej znanych dyscyplin jak na przykład siatkówka na siedząco.

W imieniu zawodników podziękowanie złożyła jedna z najwybitniejszych olsztyńskich gimnastyczek Paula Plichta. W kilku zdaniach zawarła wszystko to co w takich momentach sportowcy czują. Doceniono tez grupę trenerów, których podopieczni w minionym roku osiągnęli najlepsze wyniki.

Kulminacyjnym punktem było ogłoszenie wyników na najważniejsze osobowości sportu na Warmii i Mazurach w 2017 roku. Odkryciem roku został Jakub Kochanowski – najbardziej utalentowany siatkarz młodego pokolenia w Polsce, trenerem roku Andrzej Kamiński, którego zawodnicy z OKSW Olsztyn zdobywali medale w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi, a sportowcem roku – Konrad Bukowiecki rewelacyjny miotacz – halowy Mistrz Europy i jedyny polskim zawodnik, który osiągnął 22 metry.

Na zakończenie imprezy wystąpiła wschodząca gwiazdy polskiej muzyki pop, pochodząca z Elbląga zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji The Voice of Poland, Marta Głuszewska

z44745192

Lista wyróżnionych

Osoby wyróżnione Honorowymi Odznakami :Zasłużony da Warmii i Mazur”

1) Zdzisław Ziółkowski – od 45 lat nauczyciel wychowania fizycznego, trener baseballu i założyciel klubu UKS Yankees Działdowo. Od 18 lat jest organizatorem jednego z największych międzynarodowych turniejów w Europie „Działdowo Cup „. W 24 letniej historii klubu zorganizował ponad 300 imprez baseballowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Współpracuje w ramach Klubu Olimpijczyka z Polskim Komitetem Olimpijskim i jest organizatorem od 5 lat Mini Pikniku Olimpijskiego/ jako jedyni w Polsce za zgodą PKOl-u/ z udziałem wielu medalistów olimpijskich;

2) Magdalena Witaszczyk – instruktorka tańca Ełckiego Centrum Kultury. Od 2004 roku związana z Mazurskim Zespołem Pieśni i Tańca Ełk, który jest wizytówką miasta oraz regionu. Zajmuje się edukacją taneczną jak również tworzeniem choreografii. W swojej codziennej pracy rozwija w dzieciach i młodzieży pasję do tańca, zaszczepia zamiłowanie do folkloru. Prowadzi także Ełcki Teatr Tańca oraz Teatr 30 Minut. Angażując młodzież szkolną, studentów oraz dorosłych, współtworzy spektakle i widowiska muzyczne, które cieszą się popularnością zarówno wśród lokalnej społeczności, jak również podczas prezentacji w kraju i za granicą

3) Jerzy Cimoszyński – osoba, która od chwili powstania Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie tj. od 1 stycznia 2000 r. pełni funkcję dyrektora. Działacz, animator sportowy, nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog, który poprzez swoją pasję, zaangażowanie, wysokie umiejętności organizatorskie kształtował i rozwijał kulturę fizyczną i sport na terenie Powiatu Szczycieńskiego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

4) Leszek Dublaszewski – osoba od ponad 40 lat związana z olsztyńskim sportem, obecnie dyrektor OKPR Warmia Traveland, w przeszłości związany m.in. ze Stomilem i Gwardią Olsztyn, kierował Szkolnym Związkiem Sportowym na Warmii i Mazurach oraz Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki, pomysłodawca i realizator wielu imprez sportowych o charakterze rekreacyjnym.

Wyróżnienia przyznane uczestnikom Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu

1) Sebastian Kłosiński – zawodnik Klubu Sportowego „Orzeł” Elbląg; zadebiutował na igrzyskach olimpijskich w biegu na 1000 m; aktualny wicemistrz Polski w wieloboju sprinterskim i wicemistrz Polski w sprincie (1000 m)

2) Adrian Wielgat - zawodnik Klubu Sportowego „Orzeł” Elbląg; zadebiutował na igrzyskacholimpijskich w biegu na 5000 m; aktualny wicemistrz Polski w wieloboju i wicemistrz Polski na dystansie 10 000 m.

Specjalne wyróżnienia za osiągnięcia w triathlonie oraz promocję regionu w kraju i na świecie

Robert Karaś – elblążanin, aktualny rekordzista świata (2017) w ultra triathlonie na dystansie 2x ironman (czas: 19 h:44 min:42 sek), trener triathlonu i czynny zawodnik. O długich dystansach triathlonowych dowiedział się z filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, opowiadającym historię Jurka Górskiego, który w 1990 r. został mistrzem świata i pobił rekord świata w double ironman. Aktualny wynik Roberta Karasia jest o ponad 5 godzin lepszy i traktowany przez profesjonalistów jako niezwykły. Za ten wyczyn Kapituła Gazety Olsztyńskiej przyznała sportowcowi tytuł: „Indywidualność Sportowa Warmii i Mazur”.

Marcin Konieczny - mieszkaniec Olsztyna. Reprezentuje klub IM2010. Został Mistrzem Świata Ironman Hawaii w kategorii wiekowej 45-49 lat. Przekroczył metę z czasem 9:18:43 i tym samym wyprzedził swój plan na mistrzostwo w kategorii wiekowej o kilka lat. Pokonał w swojej kategorii 304 zawodników.

Wyróżnienia przyznane sportu młodzieżowego – medaliści imprez rangi MŚ i ME

Mistrzostwa Świata

Żeglarstwo lodowe

1. Sara Piasecka Olsztyński Klub Żeglarski Mistrzostwa Świata Juniorów - 2. miejsce w klasie DN K, Mistrzostwa Europy Juniorów 1. miejsce w klasie DN K trener Andrzej Piasecki

2. Amelia Potejko UKŻR Giżycko Mistrzostwa Świata Juniorów 2. miejsce w klasie Ice-Opti K trener Barbara Ramotowska

3. Laura Banach, MKŻ Mikołajki, Mistrzostwa Świata Juniorów 2. miejsce w klasie Ice-Opti K trener Grzegorz Hammerszmidt

4. Cezary Sternicki Baza Mrągowo Mistrzostwa Świata Juniorów 3. miejsce w klasie Ice-Opti trener Stanisław Mickiewicz

Taekwondo Olimpijskie

5. Szymon Piątkowski AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Świata Kadetów 3. miejsce – kategoria 53 kg trener Maciej Ruta

Kajakarstwo

6. Tomasz Barniak OKSW Olsztyn Mistrzostwa Świata Seniorów 2. miejsce – C-4 1000 m trener Andrzej Kamiński Mistrzostwa Europy Seniorów 1. Miejsce – C-4 1000 m

7. Maja Szajdek OKSW Olsztyn Mistrzostwa Świata Junmaraton 3. miejsce – C-1 15,4 km Mistrzostwa Europy Juniorów Maraton 2. miejsce – C-1 15,4 km trener Andrzej Kamiński

Piłka siatkowa

8. Jakub Kochanowski AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Świata Juniorów 1. miejsce - kapitan reprezentacji, został MVP Mistrzostw trener Roberto Santilli

Mistrzostwa Europy

Kajakarstwo

1. Dominik Bugaj OKSW Olsztyn Mistrzostwa Europy Juniorów 3. Miejsce – C-4 500 m trener Andrzej Kamiński

Żeglarstwo

2. Jakub Gołębiowski Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława Mistrzostwa Europy Juniorów 3. miejsce – klasa 420, U-17 trener Paweł Nowakowski

3. Filip Szmit UKŻR Giżycko Mistrzostwa Europy Juniorów 3. miejsce – klasa 420, U17 trener Paweł Nowakowski

4. Wiktoria Gołębiowska Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława Mistrzostwa Europy Juniorów 1. miejsce – klasa Laser Radial trener Wojciech Janusz

5. Wojciech Klimaszewski UKŻR Giżycko Mistrzostwa Europy Juniorów 3. miejsce – klasa Laser Radial, U17 trener Cezary Borkowski

Lekka atletyka

6. Konrad Bukowiecki AZS UWM Olsztyn Halowe Mistrzostwa Europy 1. miejsce – kula. Trener Ireneusz Bukowiecki

7. Sebastian Jakubowski LKS Lubawa Mistrzostwa Europy Juniorów 3. miejsce – w sztafecie 4 x 400 m U 20 trener Marek Tykarski

Short Track

8. Kamila Stormowska KS Orzeł Elbląg Zimowy Festiwal Młodzieży Europejskiej 1. miejsce – 1000 m 2. miejsce – 3000 m sztafeta trener Ireneusz Borowiecki

Kickboxing

9. Michał Kuźniak BST Bartoszyce Mistrzostwa Europy w Kickboxingu 1. miejsce - Low Kick, do 81 kg trener Tomasz Zaremba

10.Sebastian Kuźniak BST Bartoszyce Mistrzostwa Europy w Kickboxingu 3. miejsce - K1, 81 kg trener Tomasz Zaremba

Karate kyokushin

11. Natalia Stachowicz Ostródzki Klub Kyokushin Karate Mistrzostwa Europy Juniorów 3. miejsce – kat. do 60 kg trener Artur Małż

12. Kinga Kuklińska Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych 3. miejsce – kat. do 50 kg trener Wojciech Rejterada

13. Jakub Skowroński Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych 3. miejsce – kat. do 65 kg trener Wojciech Rejterada

Wyróżnienia przyznane gminom województwa warmińsko-mazurskiego za upowszechnianie i rozwój sportu w gminie oraz za wspieranie młodych, utalentowanych sportowców (najwięcej punktów uzyskanych w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportu młodzieżowego)

1) Miasto Olsztyn – Prezydent Piotr Grzymowicz Miasto zajęło 1 miejsce w województwie, 11 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego uzyskując 2340,85 pkt.

2) Miasto Elbląg – Prezydent Witold Wróblewski 2 gmina w województwie, 36 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, uzyskując 682,09 pkt..

3) Mrągowo – Burmistrz Otolia Siemieniec 3 gmina w województwie, 102 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, uzyskując 264,31 pkt..

4) Giżycko – Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz 4 gmina w województwie,104 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, uzyskując 263,50 pkt.

5) Iława – Burmistrz Adam Żyliński 5 gmina w województwie, 136 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego zdobywając 191,63 pkt.

6) Szczytno – Burmistrz Danuta Górska 6 gmina w województwie, 162 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, uzyskując 164,00 pkt..

7) Lidzbark Warmiński – Burmistrz Jacek Wiśniowski 7 gmina w województwie, 163 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z dorobkiem 163,70 pkt..

8) Ostróda – Burmistrz Czesław Najmowicz 8 gmina w województwie, 172 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z dorobkiem 156,46 pkt.

9) Lubawa – Burmistrz Maciej Radtke 9 gmina w województwie, 191 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z dorobkiem 145,00 pkt..

10) Ełk – Prezydent Tomasz Andrukiewicz 10 gmina w województwie, 225 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, uzyskała 116,70 pkt..

Wyróżnienie 3 gmin wiejskich i małomiasteczkowych województwa warmińsko - mazurskiego

1) Gmina Wiejska Lubawa – wójt Tomasz Ewertowski I miejsce w Sportowym Wojewódzkim Współzawodnictwie Gmin do 20 tys. mieszkańców prowadzonym przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

2) Gmina Wiejska Iława – wójt Krzysztof Harmaciński II miejsce w Sportowym Wojewódzkim Współzawodnictwie Gmin do 20 tys. mieszkańców

3) Gmina Wiejska Ostróda – wójt Bogusław Fijas III miejsce w Sportowym Wojewódzkim Współzawodnictwie Gmin do 20 tys. mieszkańców

Wyróżnienie 6 klubów z regionu najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2017 roku. ( w OSSM sklasyfikowano 3638 klubów).

1) Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Prezesem Klubu jest prof. dr hab. Ryszard Górecki, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Najwyżej sklasyfikowany klub z Warmii i Mazur w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego. Klub zajął 22 miejsce w kraju, zdobywając 505 punktów.

2) Miejskie Towarzystwo Pływackie Kormoran Olsztyn, Prezesem Klubu jest pani Izabela Chodań. Klub zajął 2 miejsce w województwie i 65 w Polsce, zdobywając 283,25 punktów.

3) SKS Start Olsztyn, Prezesem Klubu jest pan Tomasz Dunalski SKS Start Olsztyn zajął 3 miejsce w województwie i 70 w Polsce, zdobywając 274 punkty.

4) Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, Prezesem Klubu jest pan Wojciech Jaszczur-Nowicki Klub zajął 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i 83 w Polsce, zdobywając 239,81 punktów.

5) Klub Sportowy „Orzeł Elbląg”, Prezesem Klubu jest pan Jan Bazukiewicz Klub zajął 5 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i 116 w Polsce, zdobywając 198,84 punkty.

6) MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, Prezesem Klubu jest pani Alicja Klimaszewska Klub zajął 6 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i 147 w Polsce, zdobywając 174,50 punktów.

Przyznane stypendia i nagrody

Lekka Atletyka

1 Karol Zalewski Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Halowe Mistrzostwa Świata Seniorów 1. miejsce – sztafeta 4x400 m Rekord Świata w sztafecie 4 x 400 m (2018 r.) Mistrzostwa Polski 1. miejsce na 100 m 1. miejsce na 200 m Trener Jakub Ogonowski

Kolarstwo

2 Anna Amelia Harkowska Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury“ Torowe Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie 1. miejsce – kategoria C 5, scratch trener Marian Kowalski

Łyżwiarstwo szybkie

3. Adrian Wielgat Klub Sportowy Orzeł Elbląg. Uczestnik XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu Mistrzostwa Polski 2. miejsce – 10 000 m, trener Roman Rycke

4. Sebastian Kłosiński Klub Sportowy Orzeł Elbląg. Uczestnik XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu Mistrzostwa Polski 3. miejsce – 1500m Roman Rycke

Stypendia sportowe

lekka atletyka

1. Kacper Kozłowski Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Halowe Mistrzostwa Europy 1. miejsce w sztafecie 4x400 m trener Zbigniew Kozłowski

2. Konrad Bukowiecki Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Halowe Mistrzostwa Europy 1. miejsce – kula trener Ireneusz Bukowiecki

3. Kamila Renata Zdybał PKS Gwardia Szczytno Mistrzostwa Polski Seniorów 3. miejsce w rzucie oszczepem trener Ireneusz Bukowiecki

4. Dominik Smosarski PKS Gwardia Szczytno Mistrzostwa Polski Juniorów 1. miejsce na 100 m trener Ireneusz Bukowiecki

Kajakarstwo

5. Mateusz Kamiński Olsztyński Klub Sportów Wodnych Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów 1. miejsce w konkurencji C-2 na dystansie 1000 m trener Andrzej Kamiński

6. Tomasz Barniak Olsztyński Klub Sportów Wodnych Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów 1. miejsce w konkurencji C-2 na dystansie 1000 m. trener Andrzej Kamiński

Taekwondo olimpijskie

7. Piotr Hatowski Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego Mistrzostwa Polski Seniorów 1. miejsce w kategorii wagowej +87 kg trener Marcin Chorzelewski

8. Maria Wajzer Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego Mistrzostwa Polski Juniorów 1. miejsce w kategorii wagowej +68 kg trener Marcin Chorzelewski

9. Damian Wierzbicki Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego Mistrzostwa Polski Juniorów 1. miejsce w kategorii wagowej - 48 kg trener Marcin Chorzelewski

10. Ewa Jamiołkowska Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego Mistrzostwa Polski Juniorów 1. miejsce w kategorii wagowej - 55 kg trener Marcin Chorzelewski

11. Magdalena Maria Rutkowska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Warmińsko- Mazurskiego Mistrzostwa Polski Seniorów 1. miejsce w konkurencji Kyorugi trener Sławomir Turek

Pływanie

12. Justyna Dorota Burska Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów 1. miejsce na 10 km na wodach otwartych, trener Tomasz Grabysa

13. Krzysztof Paweł Pielowski Klub Sportowy AZS

UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów 2. miejsce na dystansie 1500m stylem dowolnym, trener Tomasz Grabysa

14. Paulina Krawczyk Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów 1. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym, trener Tomasz Grabysa

15. Bartłomiej Kubkowski Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów 3. miejsce na 10 km na wodach otwartych trener Tomasz Grabysa, Jarosław Krawczyk

16. Gabriela Monika Wójtowicz Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów 1. miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym, trener Tomasz Grabysa,, Jarosław Krawczyk

Kolarstwo tandemowe

17. Piotr Kołodziejczuk Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury“ Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących 1. miejsce wyścig ze startu wspólnego trener Adam Brzozowski

Kolarstwo ręczne

18. Monika Pudlis Integracyjny Klub Sportowy „Smok“ Orneta Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 1. miejsce w kolarstwie szosowym- wyścig ze startu wspólnego trener Zbigniew Baran

19. Bogdan Król Integracyjny Klub Sportowy Smok Orneta Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski 3. miejsce w wyścigu 800 m

Short track

20.. Kamila Stormowska Klub Sportowy Orzeł Elbląg Mistrzostwa Polski Seniorów 2. miejsce – 1000m trener Ireneusz Borowiecki

Podnoszenie ciężarów

21. Jaromir Brekau Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski 2. miejsce – trener Grzegorz Rajkowski

Wyciskanie sztangi leżąc

22. Karol Kucharski Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski 3. miejsce - wyciskanie sztangi leżąc , trener Grzegorz Rajkowski

Gimnastyka sportowa

23. Wiktoria Kucner UKS SMS Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 1. miejsce – w równoważni, trener Dariusz Laszuk

24. Iga Kowalczyk UKS SMS Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 1. miejsce – w skoku trener Dariusz Laszuk

25. Monika Eland UKS SMS Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 2. miejsce – w skoku trener Beata Lewalska

26. Paula Plichta UKS SMS Olsztyn Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 2. miejsce – w ćwiczeniach wolnych trener Oleksandr Yaresko

Tenis stołowy

27. Joanna Sylwia Ryba Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 3. miejsce – w grze indywidualnej trener Michał Ogrodniczak

Siatkówka na siedząco

28. Mariusz Wojdak Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski w Siatkówce na siedząco 1. miejsce trener Tomasz Woźny

29. Łukasz Biedrzycki Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski w Siatkówce na siedząco 1. miejsce trener Tomasz Woźny

30. Dariusz Fercho Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski w Siatkówce na siedząco 1. miejsce trener Tomasz Woźny

31. Krzysztof Wojtaszek Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski w Siatkówce na siedząco 1. miejsce trener Tomasz Woźny

32. Dawid Woźny Integracyjny Klub Sportowy „ATAK“ Mistrzostwa Polski w Siatkówce na siedząco 1. miejsce trener Tomasz Woźny

Siatkówka plażowa na siedząco

33. Piotr Kowal Integracyjny Klub Sportowy ATAK Mistrzostwa Polski w Siatkówce plażowej na siedząco 3. miejsce trener Tomasz Woźny

Nagrody pieniężne

lekka atletyka

1. Jerzy Jabłoński Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters Halowe MŚ Weteranów I m - rzut młotem

Ju-Jitsu

2. Tomasz Krajewski Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju- Jitsu i Judo Mistrzostwa Świata Seniorów - ju-jidsu, 2. miejsce drużynowo kat. Fighting, trener Dariusz Prychacz

Podnoszenie ciężarów i trójbój siłowy

3. Krystyna Puzio SKF Zjednoczeni Olsztyn Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Federacja WPA 1. miejsce – martwy ciąg, Rekord Świata 1. miejsce – wyciskanie na ławeczce, Rekord Świata trener Zbigniew Koper

Żeglarstwo lodowe

4. Karol Jabłoński Olsztyński Klub Żeglarski Mistrzostwa Świata Seniorów 1. m – klasa DN trener Adam Liszkiewicz

5. Michał Burczyński Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn Mistrzostwa Świata Seniorów 3. m – klasa DN trener Piotr Burczyński

6. Łukasz Zakrzewski Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki Mistrzostwa Europy Seniorów 3. m - klasa DN trener Jerzy Zakrzewski

Triathlon

7. Robert Karaś MKS TRUSO Elbląg Duble Ultra Triathlon 1. miejsce i Rekord Świata trener Bogusław Tołwiński

Nagrody dla trenerów i działaczy:

1) Zbigniew Kozłowski – trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym AZS UWM Olsztyn.

2) Dariusz Prychacz – trener Olsztyńskiego Stowarzyszenia JU-JITSU i JUDO.

3) Andrzej Kamiński – trener kajakarzy w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych.

4) Roman Rycke - trener klubowy dwóch elbląskich panczenistów: Sebastiana Kłosińskiego i Adriana Wielgata, uczestników XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

5) Zdzisław Ziółkowski – trener baseballu i założyciel klubu UKS Yankees Działdowo.

6) Bronisława Ludwichowska – trenerka lekkiej atletyki w Klubie Sportowym AZS UWM Olsztyn.

7) Andrzej Olszewski - współzałożyciel i prezes Motoklubu Olsztyn; sędzia klasy międzynarodowej i państwowej w sportach motocyklowych.

8) Andrzej Pomianowski - trener wielu czołowych zawodników taekwondo,

9) Dariusz Nowicki – trener taekwondo i psycholog sportu. Trener KS AZS UWM Olsztyn, wychowawca mistrzów Polski oraz medalistów mistrzostw świata i Europy. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w: Atenach (2004r. - jako psycholog reprezentacji olimpijskiej), Pekinie (2008 – jako sędzia turnieju taekwondo), w Londynie (2012 – jako psycholog reprezentacji żeglarzy);

10) Andrzej Grygołowicz – wybitny trener piłki siatkowej (klasy mistrzowskiej), przez lata związany z Klubem Sportowym AZS Olsztyn, W swojej karierze trenerskiej zdobył z zespołem AZS Olsztyn 13 medali Mistrzostw Polski i trzykrotnie Puchar Polski;

11) Wacław Sklinsmont – trener kajakarstwa. Przez wszystkie lata pracy Jego wychowankowie zdobyli ponad 1000 medali mistrzostw Polski, Europy, świata i igrzysk olimpijskich;

12) Zbigniew Wodniak – ceniony szkoleniowiec piłki nożnej, szkolił młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych.

„Wyróżnienia specjalne”

Sportowe odkrycie roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jakub Kochanowski – niezwykle utalentowany siatkarz; w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Klubu Indykpol AZS Olsztyn. W 2017 r. wraz z reprezentacją Polski zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów. Był kapitanem „złotej” drużyny. Został wybrany MVP tych Mistrzostw. Zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.

Trener roku sportu młodzieżowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Andrzej Kamiński.- trener kajakarstwa w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych. W 2017 r. Jego podopieczni osiągnęli znaczące wyniki na arenie międzynarodowej w sporcie młodzieżowym oraz seniorskim..

Sportowiec roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Konrad Bukowiecki., lekkoatleta, kulomiot, zawodnik KS AZS UWM Olsztyn; w 2017 r. odniósł kilka spektakularnych sukcesów, m.in. zajął: 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy Seniorów w pchnięciu kulą, 1. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w pchnięciu kulą, 2. miejsce na Uniwersjadzie w pchnięciu kulą. W 2017 r. w finale konkursu halowych mistrzostw Europy w Belgradzie pobił rekord Polski wynikiem 21,97 m. W 2018 r. ustanowił nowy, fantastyczny rekord Polski (22,0 m).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn